Projekt je zaměřen na zpracování experimentálních dat v oblasti materiálového výzkumu.
Hlavním cílem je zpracovat obecnou metodiku, díky které bude možné konzistentní a spolehlivé vyhodnocování transformace pevných látek z jedné fáze do jiné při konstantní teplotě z měření DSC (diferenciální skenovací kalorimetrie). Následně bude vyvinut samostatný software, který experimentální data automaticky vyhodnotí a zpracuje. Díky získaným výsledkům bude moci koncový zákazník určit, které výrobky, respektive materiály, ze kterých jsou vyrobeny, se blíží ke konci své životnosti nebo je možné je nadále využívat. Na základě nově vyvinuté metodiky a souvisejícího softwaru, budou zákazníci schopni získat spolehlivé a validované charakteristiky materiálů a stanovit tak jejich další životnost. Díky tomu dojde ke snížení nutných investic do oprav a také k předcházení poruchovosti. Nové znalosti o vlastnostech materiálů budou také sloužit například do popisů technických zpráv, čímž se zvýší informovanost zákazníka o využívaných materiálech. Výstupy projektu zároveň napomohou dosahovat co nejlepších užitných vlastností výrobků a také, aby využité materiály měly co nejdelší životnost. Úspěšná realizace projektu zajistí žadateli zvýšení konkurenceschopnosti v oblasti materiálového inženýrství, zvýšení kvality nabízených služeb a doplnění vlastního portfolia služeb.
Projekt registrační číslo CZ.01.1.02/0.0/0.0/20_358/0027939 je financován za podpory dotace poskytnuté v rámci OP PIK. PDF
Realizací projektu dojde ke zpracování analýzy teplotního rozložení v horizontálním kontejnerovém akumulátoru tepla a návrhu systému měření teplotního pole uvnitř akumulačního média (vody), objemu vody, měření tlaků apod. Zároveň bude popsán postup vyhodnocování měřených dat za účelem analýzy aktuálního stavu akumulátoru, vyhodnocování případných poruch či prediktivního plánování profylaktických kontrol.
Projekt registrační číslo CZ.01.01.01/05/23_009/0002540 je financován za podpory dotace poskytnuté v rámci OP PIK. PDF